Rozwiń kategorie składników

Drinki z whisky

Przepisy na drinki których głównym składnikiem jest whisky. Trunek ten ma specyficzny smak i w zależności od wyższej ceny, jego nuta smakowa jest bardziej wysublimowana. W przypadku drinków sięgających 10% nie musimy sięgać po whisky z wyższej półki. Natomiast w drinku takim jak Old Fashioned, zalecamy użycie whisky z wyższej półki, której smak będzie wyrazisty a zarazem bardziej łagodny od tańszych odpowiedników. Whisky trzeba lubić, przedstawione tu przepisy często maskują jej smak, więc drinki z whisky można polecić również dla tych którzy za tym alkoholem nie przepadają. Prezentując te przepisy staraliśmy się zrobić bardziej skomplikowane miksowanie składników, niż jakże popularne whisky z colą, do którego przepisu pewnie nikt nie potrzebuje.

rozwiń opis
Drink whisky sour w ujęciu od frontu z dwoma plastrami cytryny w szklance.

Whisky Sour - drink z whisky w słodko-kwaśnych klimatach

Jak typowy drink typu sour jest on słodko kwaśny, dzięki użyciu syropu cukrowego oraz soku z cytryny bądź limonki. Możemy dowolnie dostosować słodko-kwaśność. Zwiększając ilość syropu cukrowego bądź soku z cytryny / limonki.

Widok na drink z whisky, Mir od frontu o barwie czarnej z kostkami lodu w szklance.

Mir - przepis na drink mocnej mieszanki whisky z wódką

Uchodzący za przepis na mocny drink. Mieszanka wódki i whisky dopełnionej Coca-Colą. Najbardziej wyczuwalny jest smak whisky. Wygląda jak zwykła whisky z colą. Smakuje dość podobnie, ale ma zdecydowanie większego kopa.

Dodano do ulubionych
logo koktajle-drinki SecretSpell SecretSpell SecretSpell
X
zamknij i nie pokazuj więcej